11. výročí založení stránek

  1. Úvod
  2. Diskuze
  3. TrainController
  4. Stavba SN
  5. Závěr

Úvod

    V článku k desátému výročí jsem uvedl, že další takový článek napíšu až za deset let. Platí jedno z mých oblíbených úsloví, "Nikdy neříkej nikdy." Aspoň to tentokrát bude značně stručnější. Dospěl jsem totiž do stavu, kdy se téměř vytratil motiv pro psaní. Něco málo ale zůstalo, tak to snad nezabalím úplně. Aspoň zatím ... To "něco" lze rozdělit na tři témata. Diskuze, TrainController, stavba SN.

Na začátek článku

Diskuze

    Pochopitelně se jedná o naše tuzemské diskuzní fórum, tedy DiskuzeModely.biz, jež často označuji DMB. Abych řekl pravdu, ani se mi už na toto téma nechce psát. Je to stále stejné, spíš horší. Zpočátku jsem reagoval na vše, kde se mi zdálo, že bych k tomu měl co říct. Pak jsem se omezil jen na příspěvky, které hlásaly nějaký evidentní nesmysl, či údaje přímo nebezpečné. Momentálně jsem dospěl do bodu, kdy na HW kašlu. Ať si tam píše, kdo chce, co chce. Nemám už nejmenší chuti polemizovat nad zbytečnostmi. Kdo chce něco ode mne vědět, snadno mě může kontaktovat. Je-li to v mých silách, snažím se pomoci, nebo aspoň nasměrovat na někoho fundovanějšího. Dohadovat se na diskuzi o blbostech, s kolegy, kteří to sice většinou myslí dobře, přitom ale uvádějí nesmysly, nepravdy, lži, v lepším případě jen názory a domněnky, to už opravdu dělat nebudu.

Na začátek článku

TrainController

    Toto je ovšem jiná káva, tady je to "moje parketa". A tak pomáhám, hledám chyby, vysvětluji funkcionalitu, nastavení. I sebesložitější layout lze snadno poslat elektronicky, takže nejsou problémy se vzdáleností, časem. Někomu stačí málo, jen popostrčit, u jiného to občas zabere spoustu času a námahy. Na obou stranách. Ale když je dosaženo zdárného konce, to je opravdu radost. Také na obou stranách.

    Občas dělám semináře, školení. Informace jsou k dispozici v podmenu Semináře, případně je ke stažení i prezentace. Pořád si nejsem jistý, zda mám vyhlašovat nějaké pevné termíny, či čekat, až se zájemci ozvou sami. No, každopádně jsem ready k téměř okamžitému uspořádání, pokud by se pár zájemců ozvalo. Možná se naskýtá termín někdy v září či říjnu, který bych včas oznámil. (Už se stalo, je to 7.10.2017) Několik kandidátů mám také v databázi, tak uvidíme.

    Podle komunikace mailem a na Skypu se ukazuje, že většině tazatelů by se informace, nabyté seminářem, velmi hodily. Neustálé opakování stejných, či podobných dotazů, nepochopení základní funkcionality, neznalost základů ladění, hledání a odstraňování chyb pomocí prostředků TrainControlleru, to všechno jsou problémy, které seminář řeší. A těm, kteří ho neabsolvovali, to stále dokola musím vysvětlovat na Skypu. Dost únavné, bohužel.

Na začátek článku

Stavba SN

    Zde by mohl stačit jen odkaz na článek 2. Skryté nádraží. Snad jen pár poznámek. Dva metrové panely dělám dva roky. Hrozné, ostudné, otřesné ... a nebo je to jedno? Mám co dělat? Mám. Můžu jezdit? Můžu. Navíc, "dílo" se blíží ke konci, opravdu už mi zbývá jen málo. Tak týden práce, což u mne znamená tak měsíc, dva. Než vyjde tento článek, bude to hotové. Pevně doufám ...

    Doufal jsem správně. Dne 28.7.2017 je hotovo. Teď to jen otočím a otestuji průjezdnosti, posléze i včetně připojené stávající testovací části. Detaily v příslušném článku .

    V každém případě si tento článek zaslouží určité pozornosti. Kromě krajinotvorby je v něm totiž vše. A to dost detailně. S jediným háčkem. Není to obecný způsob popisu, jak je možno to a ono dělat, ale konkrétní popis toho, jak jsem to udělal já. Záleží už na každém, co si z toho vybere a zda vůbec něco.

Na začátek článku

Závěr

    Jak přibývá let, ubývá peněz, šikovnosti a přibývá zdravotních problémů. To je hodně standardní. Projel jsem se "houkačkou" na kardiologii do ČB, ale stav, který byl před pár desítkami let smrtelný, je dnes triviální. Dvě trubičky (stenty) byly na místě za pár minut, a pak jen to denní ležení na zádech bylo nepříjemné. Za tři dny už jsem zase zapojoval dráty v SN.

    A jako vždy, přeji hodně modelářských úspěchů a radosti s mašinkami, ale i zdraví a pohodu vám všem a "digitalistům" zvlášť.

Tak zatím a zachovejte mi přízeň.

Na začátek článku

Menu

LokoPin    26.8.2017