Anketa 2 - publikace RAILROAD & CO.® - vyhodnocení ankety

  1. Úvod
  2. Vyhodnocení
  3. Závěr

Úvod

    Anketa byla spuštěna 24.8.2012. Běží tedy zhruba necelý měsíc a počet hlasujících se již přestal zvyšovat. Nechám ji ještě v činnosti, i když nepředpokládám, že by došlo k větším změnám. Ale kdyby, bude alespoň přehled.

Na začátek článku

Vyhodnocení

    Výsledky souhlasí s mými předpoklady skoro na 100%. Souhrnně řečeno, je mi líto, ale takhle to nepůjde. Přesto uvedu několik poznámek k dílčím anketám.

Na začátek článku

Závěr

    Občas se někdo ptá: "Proč taky nenapíšeš knihu o RailCo?" Je to ovšem pár lidí. Tak jsem jim chtěl ukázat, že to prostě není možné. Vydat technickou publikaci o stovkách stran, s mnoha barevnými obrázky, pro pár desítek lidí, za cenu pod 1000 Kč ... to se prostě navzájem vylučuje. Kniha by byla příliš obsáhlá, příliš nákladná, kupujících příliš málo. Přesto děkuji všem, kteří projevili zájem a zúčastnili se hlasování nebo mě podporovali svými názory.

    Jedna možnost by tu však byla. Sponzor, který by předem zaplatil, a pak by elektronická publikace byla napsána a dána v plen na web. Hlavně se nepotrhejte smíchy, tohle u nás doma jistě nehrozí. Budete muset dále probírat stránky LokoPin a, jak říká klasik, máte to zadarmo. Ale s odkazy, online vysvětlivkami, barevně ... a stejně to budete číst málo a pořád se budete vyptávat.

    Přátelé, kamarádi, digitální kolegové, autoři, sponzoři ... Pokud chcete na toto téma ještě polemizovat, nic Vám v tom nebrání. Kontaktovat mě pořád můžete a diskuze modely.biz také běží. Dostal jsem jeden zajímavý podnět, a to, abych udělal odpovědi na často kladené otázky, FAQ (Frequently Asked Questions). Ale jaké otázky? Dostávám jich spoustu a jsou dost odlišné. Tak, jak jsou odlišné požadavky jednotlivých tazatelů. Takže zase anketa? Nebo diskuze? Nebo požadavky do Návštěvní knihy? No, možná je lepším řešením následující ...

    Podnět s FAQ mě totiž přivedl na jiný nápad a tím je přidání sekce Začínáme do Menu stránek LokoPin. Tady by se měly odpovědi na FAQ snadno najít. Dnes je jasné, že celkové uspořádání stránek by mohlo být lepší. Oddělený Software (RailCo) od Digitálu a Elektroniky. Jenže to by vyžadovalo editaci všech napsaných článků, obsahující linky na jiná místa na stránkách. Moc práce, málo muziky. Sekce Začínáme by měla pomoct, jak jinak, právě těm začínajícím.

    Prakticky vše, co zjistím, v článcích prezentuji. Mnoho témat je právě inspirováno Vašimi dotazy. "Jak mám docílit, aby to fungovalo, takto?" Pokusím se to tedy zjistit, a pak se objeví článek. Vím, na stránkách LokoPin chybí klasické vyhledávání. Snažil jsem se to aspoň trochu nahradit. A mohu Vám s jistotou sdělit, že 90% dotazů je takových, na které odpovědi existují. Stačí hledat a číst. A když ne na LokoPinu, tak jinde. Tak ať se daří.

Na začátek článku
Menu

LokoPin  

12.04.2010  
 

15.02.2016

(poslední editace)